Focení a natáčení návštěvníky

  1. exteriéru národní kulturní památky státního zámku Kozel  je návštěvníkům umožněno focení a natáčení pro vlastní potřebu; s respektem a ochranou soukromí ostatních návštěvníků. Fotografování a natáčení pomocí dronu není povoleno.
  2. Focení v interiérech zámku je zakázáno. Fotit průvodce (zaměstnance objektu) je zakázáno, je zakázáno jakékoliv natáčení prohlídky.
  3. Focení a natáčení návštěvníky pro veřejnou prezentaci a focení a natáčení komerční je nutno domluvit předem, písemnou formou se správou objektu s určením data případného focení/natáčení a dalšími podrobnostmi. Žádosti o focení/natáčení zasílejte na: kozel@npu.cz.

Upozornění pro návštěvníky:

V případě, že je v areálu objektu či přímo v objektu pořádána kulturní nebo jiná veřejnosti přístupná akce, bere návštěvník účastí na této akci na vědomí a je srozuměn s tím, že v průběhu akce může být pořizována její fotodokumentace/videodokumentace. Tato dokumentace bude využita výhradně k naplnění oprávněných zájmů Národního památkového ústavu (též jen „NPÚ“) pro účely propagace akce, informování o akci apod. na webu, sociálních sítích, tiskovinách apod. Fotodokumentace/videodokumentace bude pořizována zejména tak, aby zachycovala průběh akce jako celku, nikoliv konkrétní jednotlivce. Pokud má návštěvník vůči tomuto jakékoliv výhrady, může se obrátit na pořadatele akce. NPÚ získané osobní údaje vždy chrání před zneužitím a zpracovává je v souladu s aktuální legislativou. Informace o ochraně osobních údajů včetně poučení o právech návštěvníka je na webových stránkách NPÚ www.npu.cz v sekci Ochrana osobních údajů.

Rychlý kontakt

Nevíte si rady? Nevadí, ozvěte se nám, rádi vám poradíme.

Bc. Jan Polívka

  • správce objektu - kastelán
  • BE8524BE-6F17-4546-AA87-2998DE46E495 606 666 420
46F7E700-59DD-49E2-B445-AA370B18658A ÚPS v Českých Budějovicích
67/, Štáhlavy 67 33203
Studoval na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Kromě přednášek z religionistiky hojně navštěvoval i přednášky Semináře dějin umění a katedry environmentálních studií. Při studiích byl aktivním členem studentských spolků, především Nadačního fondu studentů Filozofické fakulty, kde spoluorganizoval celou řadu kulturních akcí, za všechny např. každoroční Lampionový průvod k 17. listopadu. Dále s přáteli v brněnském kulturním centru Skleněná louka uspořádal několik desítek koncertů. Po studiích v Brně se vrátil do rodných Blovic, kde otevřel vlastní kavárnu, která se rychle stala oblíbeným místem setkávání a výstav umělců nejen z blízkého okolí. Je členem Společnosti Ignáce Borna při Národním muzeu a České společnosti pro religionistiku. K 1. 1. 2018 byl jmenován správcem SZ Kozel.